10.26.2010

AVG PC TuneUp 2011 - recenze - AKA MONITOR

Na trhu je spousta diagnostických nástrojů, zaměřených na nejrůznější vlastnosti počítačových systémů, jejich výkonnost, spolehlivost, na odstraňování chyb a nedostatků. Provedou dignózu ( více či méně spolehlivě ) a buď nechají na nás, abychom se rozhodli zda si přejeme opravu či ne, při čemž nás upozorní ( nebo také ne ) na rizika s úpravami spojená - převážně bez hlubšího vysvětlení souvislostí. Uživatel to buď riskne a často na to doplatí, nebo to raději nechá být a využívá systém ve stavu, jaký je.
Existuje cesta a nástroj, jak spojit dohromady diagnostiku, analýzu výsledků, vysvětlení souvislostí a doporučení postupu s vysokým stupněm spolehlivosti opravných funkcí ( t.j. včetně přímo podporované možnosti návratu ) a uskutečnění - ruční či automatické - provedení opravy systému.
Tím nástrojem je AVG PC Tuneup 2011.
Je vidět, že tvůrci AVG-produktů skutečně umí - jinak by také těžko mohli uspět na světovém trhu s více než 100 miliony kopií svého antiviru.
Přehled funkcí uvedeného programu najdete na adrese: 
http://www.avg.com/cz-cs/avg-pctuneup#tba1
a přehled systémových požadavků na adrese:
http://www.avg.com/cz-cs/avg-pctuneup#tba2       
Na závěr bych rád uvedl svůj subjektivní názor na přínos programu:
- je to první skutečně komplexní a bezpečný diagnostický a opravný systém, který může být perfektně využit k seznámení s hlavním informacemi týkajícími se počítačového systému. Všecny akce jsou vratné, jsou vysvětleny a v žádné fázi není rozhodnutí uživatele o přijetí rizika úprav ponecháno bez asistence. Za sebe mohu říci, že jsem na takovýto program celá léta čekal a že jsem s ním velmi spokojen. Vezmu-li v úvahu význam výkonnosti a spolehlivosti počítače pro jeho praktické využití, považuji pořízení programu za cenu, za kterou je systém poskytován, za velmi dobrou investici.
Pro přiblížení prostředí a funkcí systému jsem sestavil a opublikoval slideshow-review na svém portálu AKA MONITOR ISSN 1804-042Xwww.akamonitor.cz, konkretně na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/avg-pc-tuneup-2011/