8.25.2013

Abelssoft Cryptbox - recenze

S ohledem na rostoucí nebezpečí, které číhá na data nejrůznější povahy, počínaje hesly, klíči, licencemi, ale i celými soubory obsahujícími cenné poznatky, návody atd., je velmi  cenný každý nástroj, každá metoda, která  snižuje riziko zcizení informací. Program Cryptbox, od firmy ABELSSOFT,  volí cestu poněkud odlišnou od koncepce datových trezorů typu Password Depot a pod. Umožňuje uživateli generovat bezpečné cryptboxy, t.j. soubory se zašifrovaným obsahem představovaným celými svazky informací nejrůznějšího formátu. celé adresáře, USB disky ale i jednotlivé soubory.Program cryptbox může být instalován na lokálním disku, ale rovněž na vyměnitelném mediu ( USB flash disk, SD a j. paměťové karty.)
Základní vlastnosti programu Cryptbox jsou:
- snadná obsluha programu, řízené několika průvodci,
- data v boxu jsou šifrována algoritmem AES-256, nejvyšší dostupné úrovně nebezpečí,
- program umožňuje šifrovat i celé systémové disky,
- zvláštností je možnost stáhnout PortableApps ( přenosné aplikace ) přímo do Cryptboxu
a spouštět je odtud, bez nutnosti instalace na disk,
- Cryptbox umožňuje vyvářet Travelsafe ( přenosné trezory ) , které mohou být exportovány
na USB-stick nebo na CD. Program v přenosné verzi je součástí trezoru. - Cryptbox nabízí několik typů hesel: textové, obrázkové, umožňuje použití iPhonu  jako klíče k trezoru,
- Cryptbox se dokáže postarat o důslednou likvidaci souboru, znemožňující jeho obnovu,
- a nakonec jedna zvláštnost: umožňuje monitorovat obsah RAM ( operační paměti).
Nová funkce MemoryProtect zašifruje heslo ještě předtím, než ho systém zapíše
do RAM paměti.
Informace o Cryptboxu najdete na stránce výrobce a dodavatele programu: www.abelssoft.com. Podrobnější pohled na program Cryptbox najdete v mé slideshow, sestavené z výřezů z obrazovky v procesu práce s programem. Adresa slideshow je www.akamonitor.cz/product-reviews/cryptbox/.