8.24.2013

Password Depot 7 professional - review - recenze

Citát z anotace produktu v uživatelském manuálu:"Password Depot is a powerful, technically mature, and, first of all, secure application for managing your passwords and access data. Different from conventional freeware and shareware utilities, Password Depot provides sophisticated security mechanisms and a well-conceived, wide range of functions and can also be employed in professional environments where strict security standards apply."
Password Depot 7 Pro ( dále jen PD7) je obdivuhodný program a to po všech stránkách. Je nástrojem uzpůsobeným pro práci v beginner modu a současně jde o profesionální nástroj. Pohled na celkový design a strukturu základního uživatelského prostředí nedává ani tušit, jak bohatý je arsenál funkcí a povelů. Jeho síla je v algoritmech zpracování. Kombinuje se maximální komplexnost funkční výbavy s jednoduchostí obsluhy. Program je modifikovatelný a při tom bezpečný. Aktivity uživatele jsou neustále hlídány, jak po stránce proveditelnosti, tak zejména s ohledem na maximální bezpečí. PD7 nabízí uživatel "nejen" práci s hesly, ale i s bankovními kartami, uživatelskými účty, softwarovými licencemi atd. Navíc nabízí kvalitní servis i pro externí soubory ( šifrování, dešifrování, bezpečné mazání atd.) Hesla jsou ukládána ve speciálních chráněných souborech, které lze instalovat nejen na lokálním PC, ale i na vyměnitelná media. Program sám lze rovněž přenést na USB zařízení i na některá mobilní zařízení. 
Samostatnou kapitolou kvality produktu je dokumentace. Studium manuálu je nejen návodem pro práci s PD7, ale současně cennou učebnicí informující o nejrůznějších úskalích bezpečnosti vybraných datových údajů ( hesel a j. ) Každý programátor musí projevit nadšení nad propracovaností analýzy dané oblasti. Je pamatováno doslova a do písmene na vše, aniž by se ohrožovaly základní funkce. Původně jsem se chtěl rozepsat o funkcích, ale brzo jsem to vzdal a volil jsem cestu přes stručný citát z manuálu a zejména přes podrobnou slideshow, sestavenou z výřezů z obrazovky v pořízených v základních místech workflow. Vzhledem k bohatostí nabídky považuji cenu za kterou je Pro verze nabízena, za mimořádně nízkou. Je to dobrá investice.
Dále uvádím výčet vybraných vlastností programu, jak jsou uváděny v manuálu.   
Password Depot provides very high security standards in several ways:
- Encryption with AES-256
- Anti-keylogging protection
- Clipboard protection
- Program protection
- Secury shredding
- Lock funktion
- The integrated Password Generator
- The auto-complete function
- The top bar mode
- USB flash drive support
- Eencrypted password lists on the Internet
- The Server Module
- Clarity- The user interface of Password Depot is very clear and easy to use:
User-friendliness
Password Depot helps you to manage your passwords in an easy and structured way:
- For every password stored in the program, you may enter any additional information you wish, e.g. a description or the internet address accessed by the password in question.
- By means of a single mouse click, you get directly to the URL that is linked to a stored password entry.
- Data from your password entries may be copied directly into the clipboard, e.g. the password itself or its corresponding URL, but also any further fields you have defined yourself.
- You can make the program automatically fill in your passwords data into web forms.
- The passwords' organization in groups allows an efficient management of your data.
- For a clear overview of your password files you can add a description to every file. These descriptions will then be shown at every opening of the password files.
Podrobnou slideshow uvádím na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/PD7Pro/